поддержка PHP 7

     15 листопада 2024 року на базі кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи, також біології, здоров'я людини та фізичної терапії РДГУ відбулась III Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція: «Освітньо-наукові інновації у сфері біології, збереження здоровʼя людини та психосоціальної і фізичної реабілітації» за участі провідних медичних установ Рівненщини, громадських організацій, міжнародних проєктів, а також закладів вищої освіти. 

   З вітальним словом перед учасниками конференції виступив співголова організаційного комітету – в.о ректора РДГУ, доктор психологічних наук, професор, заслужений працівник освіти України – Павелків Роман Володимирович. 

     У конференції взяли участь біля 150 учасників – науковців, освітян, фахівців закладів охорони здоров’я України, які у своїх виступах та плідній науковій дискусії популяризували інноваційні технології у сфері біологічної й інклюзивної освіти, збереження здоров’я людини та надання психосоціальної підтримки й фізичної реабілітації в умовах воєнного стану. 

    Головний меседж конференції полягав у налагодженні тісної співпраці між науковою спільнотою, громадськими організаціями та закладами охорони здоров’я для протидії впливу наслідків війни в Україні.

    05.11.2024р. студенти бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 232 Соціальне забезпечення в рамках вивчення вибіркого освітнього компоненту ВК14 «Європейські інституції захисту прав людини» (доц.Кундеренко І.В.) змогли поспілкуватися з паном Володимиром Гьорчевим, членом Парламенту (Північної) Македонії 5 скликань у 2006-2020 роках, а зараз – національним координатором уряду (Північної) Македонії з питань демографії, молоді та людських ресурсів.

Кілька тез із промови п.Гьорчева:

1. Багато рішень в рамках ЄС потребують 100% згоди всіх країн членів, а тому на це потрібно час.

2. Багато питань віддані на рішення таких органів/комітетів/структур, які зустрічаються не так часто, аби вчасно ухвалювати рішення.

3. Якщо є політична воля, рішення можуть ухвалюватися швидко – приклад виключення московії з ПАРЄ попри всі спроби лобіювати протилежне.

     4. Українська делегація в ПАРЄ робить чудову роботу, втім треба зосередитися не лише на адвокації, а на постійному «апдейті», адже багато з тих, хто представляє парламенти своїх країн, рано чи пізно стають очільниками відокремлених державних структур, міністерств тощо.

    5. Македонія пішла на поступки Греції з назвою країни, але отримала членство в НАТО. Україні не слід дивуватися, коли на шляху євроінтеграції, окремі країни висуватимуть певні вимоги.

6. Майбутнє України в північноатлантичному просторі серед ЄС та НАТО.

 

     31.10.2024р. згідно з графіком проведення тижня соціальної роботи і психосоціальної підтримки в РДГУ відбувся гостьовий візит студентів Сарненського педагогічного коледжу на ППФ. З вітальним словом до присутніх звернулися декан ППФ проф. Павелків В.Р. та завідувачка кафедри педагогіки освітнього менеджменту та соціальної роботи проф. Сяська І.О. Студенти, які вже навчаються, представили специфіку і напрями реалізації спеціальностей 231 Соціальна робота та 232 Соціальне забезпечення, розповіли про цікавинки студентського життя. Практичні психологи Яна Якимова і Мілана Деймурова провели для присутніх тренінг "Кризові ситуації", а представники студентського самоврядування ППФ на чолі із Дмитром Павелко зробили презентацію життя ППФ у різноманітних сферах. 

Зрештою, молодь мала цікаве й інформативне спілкування між собою, перерву на каву-брейк та екскурсію до зоологічного музею.

 

    На закінчення тижня соціальної роботи та психосоціальної підтримки в РДГУ 01.11.2024р. на ППФ було проведено зустріч із представниками рівненської ГО "Лікарняні клоуни "Червоні носи" – Артемом та Оксаною. Певно, неофіційний формат зустрічі, незаангажоване живе спілкування вразили присутню аудиторію (і студентів, і викладачів) у самісіньке серце.

    Ми запам'ятали і переконалися, що рівняни – найдієвіші першопроходці у лікарняній клоунаді (як арт-терапевничної технології психоемоційної підтримки особистості в СЖО) в межах нашої держави. Дізналися, чим відрізняється робота з дітьми у звичайній лікарні, онкогематології та паліативному відділенні; чим особлива робота з військовими. З'ясували, що в душі КОЖНОЇ людини живе дитина, яка відгукується на фокуси з кульками чи мильними бульбашками. А ще – отримали пояснення найпотужнішого ресурсу для волонтерства в лікарняній клоунаді – самореалізацію та чесність з собою.

 

    Цікаво та насичено 30.10.2024р. минув третій день тижня  соціальної роботи та психосоціальної підтримки в РДГУ. Зокрема, студенти 2 та 3 курсу спеціальностей 231 Соціальна робота та 232 Соціальне забезпечення відвідали Рівненський обласний центр соціальних служб. Пізнавальну екскурсію з оглядовою лекцією  провів директор центру Ананій Бучак, а також студенти взяли участь у навчальному семінарі за програмою групового курсу управління стресом для дорослих «Самодопомога плюс», який організували провідні фахівці та методисти центру. 

     Також у Центрі соціально-управлінської роботи (РДГУ) для студентів 1 курсу спеціальності 231 Соціальна робота було проведено практикум на тему «Соціальний супровід людей у складних життєвих обставинах» за участю заступниці директора БО «100 відсотків життя» Ганни Котенко. БО надає підтримку таким категоріям населення, як ВІЛ-інфіковані, хворі на туберкульоз, а також жінкам та дітям, що постраждали від насильства в сімʼї, ВПО. Зустіч була цікавою, інформативною та корисною для майбутніх фахівців у галузі соціальної роботи.

Back to top