Викладачі кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи відвідали ліцеї №1, №15, №22 і №26 м. Рівного. Під час зустрічі з одинадцятикласниками обговорено переваги й перспективи навчання за спеціальністю “Соціальна робота”, а також з’ясовано умови вступу до закладів вищої освіти у 2025-му році.
7 січня 2025 р. на психолого-природничому факультеті РДГУ відбулася важлива зустріч із начальником управління з питань ветеранської політики Рівненської ОДА Мариною КОРОЛЬОВОЮ.
Обговорили актуальні питання соціально-психологічної реабілітації ветеранів війни та підтримки їхніх сімей. Зокрема, зосередили увагу на створенні умов для адаптації, інтеграції та відновлення ветеранів у мирному житті.
Також було окреслено основні напрямки співпраці між факультетом, університетом та управлінням. Спільно узгоджено план дій, спрямований на покращення підтримки та послуг для ветеранів.
Це лише початок великої роботи, яка має на меті зробити вагомий внесок у зміцнення соціальної підтримки наших захисників‼
https://www.facebook.com/share/p/14koJH8nxU/
05.11.2024р. студенти бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 232 Соціальне забезпечення в рамках вивчення вибіркого освітнього компоненту ВК14 «Європейські інституції захисту прав людини» (доц.Кундеренко І.В.) змогли поспілкуватися з паном Володимиром Гьорчевим, членом Парламенту (Північної) Македонії 5 скликань у 2006-2020 роках, а зараз – національним координатором уряду (Північної) Македонії з питань демографії, молоді та людських ресурсів.
Кілька тез із промови п.Гьорчева:
1. Багато рішень в рамках ЄС потребують 100% згоди всіх країн членів, а тому на це потрібно час.
2. Багато питань віддані на рішення таких органів/комітетів/структур, які зустрічаються не так часто, аби вчасно ухвалювати рішення.
3. Якщо є політична воля, рішення можуть ухвалюватися швидко – приклад виключення московії з ПАРЄ попри всі спроби лобіювати протилежне.
4. Українська делегація в ПАРЄ робить чудову роботу, втім треба зосередитися не лише на адвокації, а на постійному «апдейті», адже багато з тих, хто представляє парламенти своїх країн, рано чи пізно стають очільниками відокремлених державних структур, міністерств тощо.
5. Македонія пішла на поступки Греції з назвою країни, але отримала членство в НАТО. Україні не слід дивуватися, коли на шляху євроінтеграції, окремі країни висуватимуть певні вимоги.
6. Майбутнє України в північноатлантичному просторі серед ЄС та НАТО.
15 листопада 2024 року на базі кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи, також біології, здоров'я людини та фізичної терапії РДГУ відбулась III Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція: «Освітньо-наукові інновації у сфері біології, збереження здоровʼя людини та психосоціальної і фізичної реабілітації» за участі провідних медичних установ Рівненщини, громадських організацій, міжнародних проєктів, а також закладів вищої освіти.
З вітальним словом перед учасниками конференції виступив співголова організаційного комітету – в.о ректора РДГУ, доктор психологічних наук, професор, заслужений працівник освіти України – Павелків Роман Володимирович.
У конференції взяли участь біля 150 учасників – науковців, освітян, фахівців закладів охорони здоров’я України, які у своїх виступах та плідній науковій дискусії популяризували інноваційні технології у сфері біологічної й інклюзивної освіти, збереження здоров’я людини та надання психосоціальної підтримки й фізичної реабілітації в умовах воєнного стану.
Головний меседж конференції полягав у налагодженні тісної співпраці між науковою спільнотою, громадськими організаціями та закладами охорони здоров’я для протидії впливу наслідків війни в Україні.
На закінчення тижня соціальної роботи та психосоціальної підтримки в РДГУ 01.11.2024р. на ППФ було проведено зустріч із представниками рівненської ГО "Лікарняні клоуни "Червоні носи" – Артемом та Оксаною. Певно, неофіційний формат зустрічі, незаангажоване живе спілкування вразили присутню аудиторію (і студентів, і викладачів) у самісіньке серце.
Ми запам'ятали і переконалися, що рівняни – найдієвіші першопроходці у лікарняній клоунаді (як арт-терапевничної технології психоемоційної підтримки особистості в СЖО) в межах нашої держави. Дізналися, чим відрізняється робота з дітьми у звичайній лікарні, онкогематології та паліативному відділенні; чим особлива робота з військовими. З'ясували, що в душі КОЖНОЇ людини живе дитина, яка відгукується на фокуси з кульками чи мильними бульбашками. А ще – отримали пояснення найпотужнішого ресурсу для волонтерства в лікарняній клоунаді – самореалізацію та чесність з собою.