27.03.2023 року здобувачі освіти спеціальності 231 “Соціальна робота”, кваліфікації бакалавр з соціальної роботи психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету завершили вивчення актуальної навчальної дисципліни “Соціальна робота в інклюзивному освітньому просторі” (викл. професор Зоя Шевців). У процесі навчання студенти долучалися до неформальної освіти на платформі “ВІП.ОСВІТА” (дир. Оксана Гордійчук), вивчаючи нововведення в організацію інклюзивного навчання та умовами надання соціальної послуги обслуговування в ЗЗСО учням з ООП. Для узагальнення та систематизації знань, активізації мислення в умовах онлайн навчання, було використано уривки фільмів із створеного дидактичного кіно-кейсу. Застосовуючи методи мозкового штурму та обговорювання, закріплювали основну термінологію про інклюзивний простір, визначали маркери соціоадаптаційних труднощів героїв з метою розроблення індивідуального плану дитині з ОПП, задля формування та удосконалення у них soft skills (соціальних та вольових компетенцій) та визначення різного рівня соціальної підтримки.

Бажаю майбутнім фахівцям з соціальної роботи успішно долати труднощі сьогодення, бути активними та рішучими. Надіюся, що отримані знання будуть використані ними у професійній діяльності.